Satarken Zarar Ettirmeyen 7 Altın Çeşidi

Altın günümüzün en çok kullanılan yatırım araçlarından biridir. Durum böyleyken herkesin merak ettiği soru ''hangi altın yatırımını yapmak en mantıklısıdır'' olmaktadır.

Peki hangi altın bozdurunca zarar ettirmez?

1-) Reşat Altın

Reşat altın 7.20 gram değerinde olan 24 ayar bir üründür. Reşat altının adı, padişah Reşad'ın tahta çıkışının onuncu yılı anısına bastırılmış olan altın paradır. Günümüzün en sık Google aramalarından biri haline gelen Reşat altın kaç para anlık altın fiyatını sıklıkla kontrol eden yatırımcıların merak konusudur.

 

Reşat altını Bozdururken ne kadar zarar edilir? Kuyumcu anlık fiyat tablosunu incelediğinde Reşat altının alış fiyatını kontrol ederek size sattığı fiyattan 70-100 tl civarı altına alacaktır. Yani Reşat altın satarken oldukça az zarar ettirecektir.

2-) Tam Altın

Tam altın yatırım araçları arasında bütçenize uygun olan duruma göre değişen altınlardan biridir. Bütçeniz biraz daha fazlaysa çeyrek altın gram altın yerine tam altın tercih edebilir, yahut her ay biriktirdiğiniz çeyrek yahut gram altınları bütünleyebilirsiniz. Bir tam altın 7.016 gram gelmektedir.

Peki kaç tane gram altın bir tam altın eder?

7 Ay boyunca aldığınız gram altını bütünleyebilir, 1 tam altın sahibi olabilirsiniz.

Sizlere Zerince Kuyumculuk portföyünden tam altınlı takı ürünlerimizden birkaç örnek sunuyoruz. Bağlantıya tıklayarak tam altınlı takı ürünlerine ulaşabilirsiniz

3-) Cumhuriyet Altını

Cumhuriyet altını, küçük çaplı yatırımcıların genellikle gram altın ya da çeyrek altını her ay alarak belli bir süre sonra tek bir altın çeşidine çevirmesi nedeniyle aldığı altın türüdür. Altının fiyatının artması, küçük yatırımcının her ay cumhuriyet altını alabilmesine imkan vermemektedir. 

Bir cumhuriyet altını 7,216 gram gelmektedir. 7 ay gram altın biriktiren bir yatırımcı cumhuriyet altını satın alabilir. Alırken de satarken de zarar ettirmeyen altın türlerinden biri de cumhuriyet altınıdır diyebiliriz. 

Cumhuriyet altınlı takı ürünlerimizi görüntülemek için bağlantıya tıklamanız yeterli.

4-) Gram Altın

Gram altın bir gram altının yuvarlak şekilde satıldığı piyasadaki en küçük altın yatırım aracıdır. En çok satılan altın türü olarak piyasada yerini alan gram altın, düğünlerde hediye götürmek için en sık kullandığımız ürün haline gelmiştir. Her ay belirli bir bütçe ayırarak altın yatırımı yapıyorsanız tercih edebileceğiniz ilk ürün gram altın olabilir. Peki gram altın anlık fiyatı ne kadar? 

Gram altınlı kolye bileklik küpe modelleri için bağlantıya tıklayın.

Gram altını mobil banka uygulamalarından da satın alabilirsiniz. Fakat makas farkı kuyumcudan alıp satmaktan çok daha fazla olacaktır. Satarken zarar ettirmeyen altın türlerinin başında gram altın gelir diyebiliriz.

5-) Gremse Altın

Yatırımcıların sıklıkla arattığı gremse altın kaç gram, son dönemlerin merak konusu olmuştur.  22 ayar altından üretilen gremse altın kulplu olarak 18.15 gram gelmekteyken kulpsuz miktarı ise 16.05 gram gelmektedir. 40 cm çapında üretilen gremse 10 tane çeyrek altına veya 5 adet yarım altına denk gelmektedir. Her ay düzenli altın yatırımı yapıyorsanız muhtemelen tek seferde gremse altın alamayacaksınız. 10 ay boyunca çeyrek altın biriktirip hepsini vererek tek seferde bir gremse altın alabilir daha kolay yastık altı yatırımı yapabilirsiniz. 

Gremse altın fiyatı ne kadar sorusuna medya sitelerini inceleyerek cevap bulabilirsiniz.  
6-) Hamit Altın
Hamit altın her ay yatırım yapabileceğiniz bir altın türü olmamakla birlikte piyasada her kuyumcuda bile bulamayacağınız bir tür altındır.
Osmanlı Sultanı İkinci Abdülhamit için basılan Osmanlı parasıdır. Orijinal hamit altınları antika değerine sahiptir. Yaklaşık olarak 7.2 gram ağırlığındadır ve 22 ayardır ancak piyasada 2.5 ve 5’lik olarak bulunur. 2.5’luk Hamit Altın 18 gramdır ve 35 mm çapındadır. 5’lik Hamit Altın ise 36 gram ağırlığında olup 45 mm çapındadır.
Her ay bir gram altın alan yatırımcıysanız 3 yıl sonra bir hamit altınına sahip
olabilirsiniz. Hamit altın fiyatı ne kadar? Anlık hamit altın fiyatı nedir sorusunun cevabı için medya siteleri haber siteleri borsa uygulamaları gibi kanalları kullanabilirsiniz. 
7-) Yarım Altın 
Yarım altın düğünlerde yakınlarımıza destek olmak amaçlı sıklıkla götürdüğümüz hediyedir. Yarım altın iki adet çeyrek altın etmektedir. Her ay altın alan küçük çaplı altın yatırımcısı genellikle aydan aya çeyrek alarak sonra yarım altına çevirmektedir. Yarım altının alış ve satış fiyatı arasında çok az miktar farklar bulunduğundan alırken de satarken de zarar ettirmeyen altın türlerinden biri olarak kabul edilir. 
Yarım altın fiyatları nedir sorusuna medya ve haber sitelerinden yanıt bulabilirsiniz. 
Zerince Kuyumculuk olarak sizlere sunduğumuz Yarım altınlı kolye bileklik yüzük küpe gibi ürünler için bağlantıdan inceleyebilirsiniz. 
Zerince Kuyumculuk olarak sizlere küçük mihenk taşı niteliğindeki bilgileri aktaran bu makalemizi sunmaktan gurur duyuyoruz.
İki Renkli İtalyan Gurmet Altın Bileklik 14 Ayar

İki Renkli İtalyan Gurmet Altın Bileklik 14 Ayar

49,494.50TL 34,646.15TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Sepet Örgülü 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

Sepet Örgülü 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

103,835.90TL 72,685.13TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Kutu Kilitli 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

Kutu Kilitli 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

45,249.09TL 31,674.36TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
3 Çeyrekli 14 Ayar Doç Zincirli Altın Bileklik

3 Çeyrekli 14 Ayar Doç Zincirli Altın Bileklik

40,020.51TL 28,014.36TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Kleopatra 14 Ayar Sarı Altın Bileklik

Kleopatra 14 Ayar Sarı Altın Bileklik

62,811.73TL 43,968.21TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Spor Ataç Altın Zincir Bileklik 14 Ayar

Spor Ataç Altın Zincir Bileklik 14 Ayar

2,821.97TL 1,975.38TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Geniş Atlamalı Taşlı 14 Ayar Altın Gurmet Bileklik

Geniş Atlamalı Taşlı 14 Ayar Altın Gurmet Bileklik

179,270.33TL 125,489.23TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Sıra Taşlı Geniş 14 Ayar Gurmet Altın Bileklik

Sıra Taşlı Geniş 14 Ayar Gurmet Altın Bileklik

199,737.73TL 139,816.41TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim

Sigortalı Kargo Güvenli Alışveriş Deneyimli Ekip Maksimum Güvence