Altın Takı Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Altın takılar, zamanın ötesinde bir değere sahiptir ve çoğu kişi için özel bir anlam taşır. Ancak, altın takı seti alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli faktör bulunmaktadır. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, hem kaliteli hem de istenilen tarzda bir takı seti seçmek mümkün olacaktır.

1. Altının Ayarı ve Saflığı

Altın takı seti satın alırken, altının ayarını ve saflığını kontrol etmek önemlidir. Altının ayarı genellikle ayar cinsinden ifade edilir. 24 ayar altın tamamen saftır, ancak takı yapımında genellikle 22, 18, 14 veya 8 ayar altın tercih edilir. Altın takı setini seçerken, kullanılacak ayarı belirlemek ve satın almadan önce ayarını kontrol etmek önemlidir. Takı setinin herhangi bir yerinde 916, 585 gibi sayılar yazar bu ayarını belirleyen sayıdır.

2. Tasarım ve Stil

Takı setinin tasarımı ve stili kişisel tercihlerinize uygun olmalıdır. Klasik, modern, minimalist veya gösterişli gibi farklı tarzlarda altın takı setleri bulunmaktadır. Kendi tarzınıza ve kullanım amacınıza uygun bir takı seti seçmek önemlidir. Tercihinizi giyim, kullanacağınız alanlar gibi faktörleri göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Balo ve davet gibi alanlarda pırlanta yahut taşlı takı setleri kullanabilirsiniz. Düğün gibi yerlerde 22 ayar ağır ve gösterişli taşsız altın  takı setlerini kullanmak daha uygun olabilir.

3. Kalite ve Dayanıklılık

Kaliteli altın takı setleri genellikle daha dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Takı setinin yapımında kullanılan altının kalitesi, setin dayanıklılığını etkiler. Aşırı ince üretilmiş bir takı seti kopma ihtimali yüksek olduğundan günlük kullanıma çok uygun değildir. Trabzon hasır setler çok narin ürünler olduğundan sert darbelere karşı dayanıklılığı çok azdır. Ama gurmet zincir bir takı seti çekme takılma gibi darbelere oldukça dayanıklıdır. Kaliteli bir takı seti seçerek, uzun yıllar boyunca keyifle kullanabilirsiniz.

4. Güvenilir Satıcı ve Mağaza Seçimi

Altın takı seti satın alırken güvenilir ve tanınmış bir satıcıdan alışveriş yapmaya özen gösterin. Güvenilir satıcılar, takının ayarını ve kalitesini garanti altına alarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarlar. E-ticaret yapan bir kuyumcunun etbis kaydı var mı diye kontrol edebilirsiniz. İyi bir mağaza seçimi, alışveriş deneyiminizi olumlu yönde etkileyecektir. Sosyal medyaya çok reklam vermek yahut çok takipçi sayısının olması bir kuyumcuyu güvenilir yapmaz. Müşteri memnuniyetini sağlayabilen kuyumcu şikayet platformlarında şikayet edilmemiş demektir. Mağazaya duyduğunuz güven müşteri memnuniyeti ile sağlanabilir.

5. Maliyet

Altın takı setleri genellikle yatırım niteliği taşır ve maliyetleri de buna göre değişir. Satın almadan önce bütçenizi belirleyin ve bu bütçe dahilinde en uygun takı setini seçmeye çalışın. Düşük bir bütçeniz varsa 8 ayar takı seti tercih edebilirsiniz. Daha yüksek bir bütçe ayırdıysanız 22 ayar bir takı seti yatırım değeri açısından daha iyi olacaktır. Uygun bir fiyat aralığında kaliteli bir takı seti bulmak mümkündür.

6. Garanti ve Sertifikalar:

Takı setini satın almadan önce, setin garanti ve sertifikalarını kontrol edin. Kaliteli altın takı setleri genellikle bir sertifika veya belge ile birlikte gelir. Bu belgeler, takının ayarını, kalitesini ve değerini belgeleyen önemli belgelerdir. Ürünü satmak istediğinizde belgeyi yanınızda götürün. Sattığı ürünün arkasında duran satıcı size bunu belirtir, bir sorun olursa getirin diyecektir.

Altın takı seti alırken yukarıdaki faktörleri göz önünde bulundurmak, kaliteli, dayanıklı ve istenilen tarzda bir takı setine sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, takı setinizi uzun yıllar boyunca keyifle kullanabilir ve değerini koruyabilirsiniz.

Zerince Kuyumculuk olarak binlerce model ve ürün seçeneği ile sizlere güvenilir kuyumculuk deneyimini yaşatmayı hedefliyoruz. İnternetten altın alınır mı sorusunu soran müşterilerimiz her zaman Whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçip bilgi alabilmektedir.

 

22 Ayar takı seti bozdururken değer kaybeder mi? 

22 Ayar altın takı setleri bozdururken en az değer kaybeden setlerdir. Düğün seti nişan seti gibi isimlendirilse de aslında Trabzon hasır takı seti, baget altın takı seti, Hint işi altın takı seti gibi isimlendirilmesi daha doğrudur. 30 gram bir takı setiniz varsa satarken 30 ile günün 22 ayar kur fiyatını çarparsınız. 8 ayar ve 14 ayar takı setine göre daha fazla has altın bulundurduğundan, 22 ayar takı setini daha az zararla satarsınız.

22 ayar takı setleri için bağlantıya tıklayın

14 Ayar takı seti bozdururken değer kaybeder mi?

14 ayar takı setlerinde 585 milyem has altın bulunur. takı setleri işçiliği yüksek ürünler olduğundan %30 civarı işçilik ve kuyumcunun giderleri eklenerek satıldığından, satmaya karar verdiğiniz gün %30 civarı kayıpla satarsınız.

14 ayar takı setleri için bağlantıya tıklayın

8 ayar takı seti bozdururken değer kaybeder mi?

8 ayar altın takı setleri son yıllarda oldukça sık tercih edilen ürünler haline gelmiştir. 333 milyem olan 8 ayar  takı setleri satarken oldukça fazla değer kaybeder. Ortalama %50 değer kaybı olan 8 ayar altın takı setlerini daha çok uzun vadede kullanmak amaçlı almak gerekmektedir. Yatırım için takı seti almak mantıklı değildir.

8 ayar takı setleri için bağlantıya tıklayın.

Evlenirken hangi takı setini almak gerekir?

Evlilik oldukça masraflı bir oluşumdur. Eşya gelinlik salon vb birçok masraf eden çiftler altın takı alırken oldukça temkinli ve geleceğe dönük yatırım amaçlı takı seçmek isterler. Çoğunlukla bilezik tercih edilse de gelinlik ile takılabilecek bir takı seti mutlaka satın alınmalıdır. Satarken çok fazla değer kaybı olmasın isteyen çiftler 22 ayar takı seti satın almalıdır. Yüklü miktarda para ödemek istemiyorsanız zincir takı setlerini tercih edebilirsiniz. Taşlı takı setleri yatırıma uygun değildir, kısa zaman içinde satmayı düşünüyorsanız taşlı setleri tercih etmemelisiniz.

Takı seti alırken bu hatayı yapmayın!

Takı seti tercihi yaparken yoğun taşlı ürünleri tercih ederseniz, günlük hayatınızda kullanmakta oldukça zorluk yaşarsınız. Takı setleri gramajı ve işçilik oranı fazla ürünler olduğundan, her kuyumcu farklı fiyat verebilmektedir. Kesinlikle birkaç kuyumcuya fiyat sorun. Beğendiğiniz takı setinin klips yerlerini iyice kontrol edin. Aksi halde birkaç kullanımda kopabilir. Uzunluğuna dikkat edin. Çok kısa gerdanlıklı ürünler terleyince boynunuzu rahatsız edecek, gerilecektir. Boynunuzu rahatlatmak için hareket ettirmek isterken ürünü koparabilirsiniz. Bilekliğine dikkat edin. Takı setinin bilekliğini çok bol alırsanız bileğinizden fark etmeden çıkabilir. Aynı şey yüzük için de geçerlidir. Takı setinin küpesi klipsli ise saçınıza takılıp düşme ihtimali yüksektir. Küpe klipsinin sağlamlığına dikkat edin.

 
Zerince Kuyumculuk takı seti portföyünü incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. En uygun fiyatlı takı setlerini kontrol edip sipariş oluşturabilirsiniz. 
İki Renkli İtalyan Gurmet Altın Bileklik 14 Ayar

İki Renkli İtalyan Gurmet Altın Bileklik 14 Ayar

49,891.94TL 34,924.36TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Sepet Örgülü 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

Sepet Örgülü 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

104,678.76TL 73,275.13TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Kutu Kilitli 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

Kutu Kilitli 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

45,611.73TL 31,928.21TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
3 Çeyrekli 14 Ayar Doç Zincirli Altın Bileklik

3 Çeyrekli 14 Ayar Doç Zincirli Altın Bileklik

49,711.73TL 34,798.21TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Kleopatra 14 Ayar Sarı Altın Bileklik

Kleopatra 14 Ayar Sarı Altın Bileklik

61,471.06TL 43,029.74TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Spor Ataç Altın Zincir Bileklik 14 Ayar

Spor Ataç Altın Zincir Bileklik 14 Ayar

3,113.19TL 2,179.23TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Geniş Atlamalı Taşlı 14 Ayar Altın Gurmet Bileklik

Geniş Atlamalı Taşlı 14 Ayar Altın Gurmet Bileklik

190,778.76TL 133,545.13TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Sıra Taşlı Geniş 14 Ayar Gurmet Altın Bileklik

Sıra Taşlı Geniş 14 Ayar Gurmet Altın Bileklik

198,393.04TL 138,875.13TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim

Sigortalı Kargo Güvenli Alışveriş Deneyimli Ekip Maksimum Güvence