Altın Bilezik boyu ölçüsü nasıl alınır?

Bilezik Boyu Ölçü Alma Yöntemleri

1-) El şekli yöntemi

Elinizin baş parmağının ucunu işaret parmağınızın birinci boğumu ile birleştirin. Baş parmağınızın kökünden işaret parmağınızın kemiğine kadar olan üçgen kenarı kısmını ölçün. Size bilezik çap ölçüsü olan 6,2 cm gibi bir değer verecektir. Bu sizin bilezik ölçünüz olacaktır.

 

2-) iple çevre yöntemi

Elinizin baş parmağı ile serçe parmağını birleştirin. Bir ip yardımı ile elinizin baş parmak kökü hizasından yuvarlakça ipi çevresine sarın. İpin cm si size bileziğinizin çevresini verecektir.

 

3-) Eski altın bilezik ölçme yöntemi 

Daha önceden satın almış olduğunuz bir altın bilezik varsa milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun, bileziği yatay olarak masaya koyup içten içe bileziğin çapını ölçün. Bu işlemi yaparken bileziğin en geniş kısmını ölçtüğünüzden emin olun. Cetvelden milimetreyi okuyun. Bu değeri aşağıdaki tablo ile karşılaştırarak bilezik ölçünüzü bulun.

 

 

 

4-) bilek ölçüsü yöntemi

Bileğinizi bir mezura yardımı ile sarın. Bileğinizin çevresinde bulduğunuz cm sizin bilezik ölçünüz olacaktır. Mezuranız bulunmuyorsa bileğinizi bir ip yardımı ile sarın. Bileğinizi ölçtüğünüz ipi cetvelin yahut metrenin üzerine koyun. bulduğunuz ölçü bilezik çevresi ölçüsü olacaktır.

Bu makale faydalı oldu mu? Altın bilezik modellerine bir göz atmak ister misin? 

İncelemek için tıklayın!

Sigortalı Kargo Güvenli Alışveriş Deneyimli Ekip Maksimum Güvence