İnternetten Pırlanta Alınır Mı?

İnternetten pırlanta alınır mı?

Evet, internetten pırlanta alınabilir. Ancak, bu konuda dikkatli olmak gereklidir çünkü pırlanta alımı büyük bir yatırım yapılması anlamına gelir. İnternetten pırlanta alırken, alım yapacağınız firmanın güvenilirliğini kontrol etmeniz gerekir. Bu işlem için bazı önemli noktaları ele alarak internetten pırlanta almak hakkında bilgi vereceğiz.

Pırlanta almadan önce, pırlanta hakkında bilgi edinmek önemlidir. Pırlanta değerlendirme ve sertifikasyon kurumları, pırlantaların kalitesi, kesimi, rengi, berraklığı ve karat ağırlığı gibi önemli faktörleri değerlendirirler. Bu bilgileri öğrenerek, pırlantanın kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca, internetten pırlanta alırken, satıcının güvenilirliğini kontrol etmek önemlidir. Güvenilir bir satıcı seçmek, alınan pırlantanın kalitesinin doğru olmasını ve doğru fiyatlandırılmış olmasını sağlayacaktır. Satıcının geçmiş performansını inceleyerek veya önceki müşterilerin yorumlarını okuyarak güvenilirliğini kontrol edebilirsiniz.

Özetle, internetten pırlanta alınabilir. Ancak, pırlanta hakkında bilgi edinmek, güvenilir bir satıcı seçmek, sertifikasyon kontrolü yapmak ve güvenli bir satın alma süreci yaşamak için dikkatli olmak gereklidir. Bu önlemleri alarak, internetten güvenli bir şekilde pırlanta alabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük ve Takı Modelleri için tıklayın

İşletmeye nasıl güvenebilirim?

1-) Ödeme kanalının güvenilir olması

Pırlanta aldığınız e ticaret kanalında ödemeyi nereye yaptığınız çok önemlidir. E ticaret sistemlerinde her firmanın kendine ait sanal posu bulunmalı ve ödeme yaparken şirketin ismini görmelisiniz. Bir internet sitesinde bulunan ödeme sayfasında mutlaka güvenli ödeme kısmı olmalı, cep telefonunuza sms gönderilmelidir. Bu şekilde yapmış olduğunuz bir ödemeden korkmanıza gerek yoktur. İllegal bir yol bulunmadığı anlamına gelir.

2-) Pırlanta satan firmanın şirket bilgileri

Pırlantayı aldığınız yerin bir resmi şirket olması, ürünün sahte gönderilemeyeceği anlamına geleceği gibi, size mutlaka pırlantanın karatı, ağırlığı yazan bir sertifika gönderilecektir. Eğer gönderilmemişse bunu talep etme hakkına sahipsiniz. Resmi bir kuruluş, şirket olabilmek için belli koşulları sağlamış demektir.

3-) ETBİS'e kayıtlı olması

Bakanlıkça onaylanmış ve e-ticaret sistemine kayıtlıysa sayfasında ETBİS'e kayıtlıdır ibaresi bulunan bir kare kod bulunur. Bu kare kodu okutarak e ticaret bilgi sisteminde şirketin bilgilerini inceleyebilirsiniz.

4-) İnternet sitesinde mersis numarası bulunması

Pırlanta satan bir işletme kuyumculuk için gerekli olan zorunlu belgelere sahip olmadan şirket açamayacağı için öncelikle mersis (merkezi sicil kayıt sistemi)  numarası vergi numarası gibi argümanları sitesinde bulunduruyor olmalıdır.

5-) Google  MyBusiness hesabının bulunması

Güvenilirliğin en önemli unsuru da şirketin google tarafından onaylanmış olup, işletme hesabının olmasıdır. MyBusiness hesabı google tarafından şirkete verilen online mağaza tabelası gibi düşünülebilir. Şirketin adres ve telefon bilgileri içerisinde yer alır.

6-) 0850 ile başlayan bir sabit şirket hattına olması

Şirketin kurumsallığının diğer bir önemli unsuru da şirket hattı yani müşteri hizmetleri hattıdır. Aradığınızda sizi karşılayan bir müşteri hizmetleri yetkilisi bulabiliyor olmalısınız.

7-) Güvenilir sosyal medya hesabı olması

İşletmelerin artık en güvenilir olan yüzü sosyal medya olmuştur. Her dakika elimizde olan telefonlarımızdan sürekli bakabileceğimiz bir ürün portföyü sunan işletmeler, bizlere sosyal medyadan da satış hizmeti sağlar. Sosyal medya hesabında instagram ve facebook mağazası (posttaki ürüne tıklayınca fiyat bilgisi vermeli) bulunmalıdır. Sosyal medyaya göndermiş oldukları postların aynı işletmeden gönderildiğine emin olunup, marka logo gibi kurumsallık içeren nesneler kullanılıp kullanılmadığına bakılmalıdır. Mağaza görselleri sosyal medya hesabında mutlaka bulunmalıdır. Hatta mağazaya ait video daha güven verici olacaktır.

8-) Pazar yeri uygulamalarında mağazası ve yorumları var mı?

Bir işletmenin diğer bir online yüzü de pazar yeri uygulamalarıdır. Trendyol, Hepsiburada gibi uygulamalarda mağazası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu e-ticaret şirketleri ürün satıcılarının tüm şirket bilgilerini bünyesinde barındırmaktadır. Eğer bir satıcı fatura kesemiyorsa Trendyol gibi uygulamalarda satış yapması mümkün değildir. Fatura kesebilen bir işletme bakanlıkça onaaylı şirket demektir. Her mağaza pazar yerlerinde satış yapmayabilir veya internette yeni başlamış olabilir.

Pırlanta alırken nelere dikkat etmeliyim?

Pırlanta almadan önce, pırlantanın gerçek olup olmadığını da kontrol etmek önemlidir. Bu nedenle, satıcının pırlantanın doğruluğunu sertifikalandırdığından emin olmalısınız. Sertifikasyon kurumları, pırlantaların kalitesi hakkında bağımsız bir görüş sağlarlar.

Son olarak, pırlanta alırken, satın alma sürecinin nasıl işlediğini ve güvenli bir şekilde nasıl yapılacağını anlamak önemlidir. Güvenilir satıcılar, ürünlerin doğru şekilde paketlendiğinden ve sigortalandığından emin olmak için özel bir teslimat hizmeti sunabilirler.

Tam Altın Kaç Gram Eder?

Yarım Altın Kaç Gram Eder? Yarım Altın Kaç Çeyrek Eder?

İki Renkli İtalyan Gurmet Altın Bileklik 14 Ayar

İki Renkli İtalyan Gurmet Altın Bileklik 14 Ayar

52,276.56TL 36,593.59TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Sepet Örgülü 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

Sepet Örgülü 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

109,735.90TL 76,815.13TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Kutu Kilitli 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

Kutu Kilitli 14 Ayar Kadın Altın Bileklik

47,787.54TL 33,451.28TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
3 Çeyrekli 14 Ayar Doç Zincirli Altın Bileklik

3 Çeyrekli 14 Ayar Doç Zincirli Altın Bileklik

42,258.97TL 29,581.28TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Spor Ataç Altın Zincir Bileklik 14 Ayar

Spor Ataç Altın Zincir Bileklik 14 Ayar

3,109.89TL 2,176.92TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Geniş Atlamalı Taşlı 14 Ayar Altın Gurmet Bileklik

Geniş Atlamalı Taşlı 14 Ayar Altın Gurmet Bileklik

189,498.53TL 132,648.97TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
Sıra Taşlı Geniş 14 Ayar Gurmet Altın Bileklik

Sıra Taşlı Geniş 14 Ayar Gurmet Altın Bileklik

210,407.69TL 147,285.38TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim
14 Ayar Sarı Altın Gurmet Bileklik Atlamalı Taşlı

14 Ayar Sarı Altın Gurmet Bileklik Atlamalı Taşlı

110,539.20TL 77,377.44TL
Kupon Fırsatı Sepette %12 İndirim

Sigortalı Kargo Güvenli Alışveriş Deneyimli Ekip Maksimum Güvence