Altın Birikimi Nasıl Yapılır?

Hepimiz geleceğe dönük yatırım yapmanın yollarını ararız. Bunun birden fazla yolu vardır. Kimimiz dolar biriktirmeyi tercih ederken kimimiz altın almayı seçmektedir. 

Peki nasıl altın birikimi yapılır? Bunun birden fazla yöntemi vardır. Sizlere biraz bilgi aktaracağız.

1-) Altın hesabı açmak

Altın hesabı, artık tüm banka mobil uygulamalarından şubeye gitmeden hesap açılarak yapılabilmektedir. Altın hesabının da vadeli ve vadesiz olan seçenekleri bulunur. Her ay gelirinizin belli miktarını önce altın hesabına atarak sonra diğer giderlerinizi ayarlayabilirsiniz. 

2-) Altın gününe girmek

En sık kullanılan altın biriktirme yöntemi altın günüdür. En yakın dostlarımızla miktarı değişebilmekle birlikte çeyrek, gram gibi sarrafiye ürünleri üzerinden altın gününe girilip, kişi sayısına göre belirli bir zaman diliminde toplanılır.

3-) Kuyumcudan sarrafiye ürünü almak

Maaş günlerinden hemen sonra paramız tükenmeden yapabileceğimiz en akıllıca şey bir kuyumcuya gidip çeyrek altın, gram altın gibi bir yatırımlık altın ürünü almaktır. Birikimleri kuyumcuda bırakmayı tercih edenler olsa da çok güvenilir bir yöntem değildir. Yanınızda bulundurmak daha mantıklı olacaktır.

Özetle altın birikimi yapmak için önce kararlı olmak gerekmektedir. Kazancımızın aylık elimize ulaşan gününü takip eden günlerde hemen altın satın alınmalıdır. Kararlılık gösteremeyen kişilerin altın gününü tercih etmesi daha iyi olabilir.

Sigortalı Kargo Güvenli Alışveriş Deneyimli Ekip Maksimum Güvence