22 Ayar Bilezik Fiyatları - 20 Gram Bilezik Ne Kadar?

22 Ayar bilezik, yatırım ürünlerinin başında gelmektedir. Halkın hemen hemen her kesiminden yatırımcılar altını bilezik olarak biriktirmeyi tercih etmektedir. Bunun sebebi özel günlerde ve düğünlerde aksesuar olarak takabiliyor olmaktır. 

Kullanıcıların sıklıkla arattığı 22 Ayar bilezik ne kadar? 22 Ayar bilezik fiyatları gibi soruların cevaplarını sizinle paylaşacağız.

22 Ayar bilezik ne kadar?

22 Ayar bilezikler işçilikli ve işçiliksiz olmasına göre değişiklik gösterebilir. Ajda bilezik fiyatları, desenli bilezik fiyatlarına göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir. En uygun fiyatlı bilezik arayışındaysanız düz bilezik yahut desensiz bilezik satın almanız daha doğru olabilir. 

Hem yatırım hem takı olarak kullanmak istiyorsanız Zerince Kuyumculuk bilezik portföyüne bir göz atmak için tıklayın.

Sizlere birkaç model göstermekten mutluluk duyarız.

 

Sizin tarzınız hangisi? Daha fazla öneri ister misiniz? Daha sade minimal tasarımları beğeniyorsanız bunlara da bir göz atın.

 

Sizlere sunduğumuz resimlere tıklayarak ürünlerin fiyatlarını öğrenebilir, indirimin tadını çıkarabilirsiniz. 

22 Ayar bilezik gram fiyatı hesaplama nasıl olur?

24 ayar has altın demektir. Has altın, bakır ve diğer elementlerle birleşmemiş olduğundan oldukça yumuşak kıvamlıdır. Bir bileziğin bilezik haline gelebilmesi için belli miktar sert elementlerle birleştirilmesi gerekmektedir. Bu da 24 ayardan 22 ayara geçişin sebebidir. Ürünün yapımında kullanılan has altına ne kadar farklı element karıştırılmışsa o kadar ayarı düşmektedir. 

Bu nedenle 916 milyem olan 22 ayar bileziğin fiyatı hesaplanırken, bileziğin gramı ile 22 ayarın anlık satış fiyatı çarpılır, işçilik ücreti eklenir. Kuyumcudan satın aldığınız 22 ayar bilezik, üzerine işçilik eklenmiş fiyatıyla satılmıştır. Peki siz 22 ayar bileziği satarken ne kadar zarar edersiniz?

 

22 ayar bilezik satarken ne kadar zarar edilir?

22 ayar bileziği aldığınız gün, bilezik satış fiyatı 1500 tl olsun. siz 20 gram 22 ayar bir bilezik satın alacaksanız,

fiyatı 1500x20=30000 tl has miktarı + işçilik = ortalama 33000 tl gibi bir fiyata satın alırsınız.

Peki aynı bileziği satıyor olsaydınız? 

Aynı gün 22 ayar bilezik alış fiyatı 1400 tl olsun. 22 ayar 20 gram bileziğinizi

1400x20=28000 tl - işçilik = 25000 tl gibi bir fiyata satarsınız.

Peki işçiliksiz yatırımlık bir bilezik aldıysanız, çok daha yüksek fiyata satmanız mümkün. Çünkü hem siz alırken işçilik fiyatı az ekleneceği için daha uyguna almış olur, hem satarken işçilik fiyatı az düşeceği için daha yükseğe satmış olursunuz. İki türlü de karlı bir yatırım olacaktır.

Yatırımlık işçiliksiz bilezikler :

Bilezik yatırımı ile kar etmek istiyorsanız tercihinizi işçiliksiz düz desensiz bileziklerden yana kullanmanız mantıklı olacaktır.

Peki nasıl oluyor işçiliksiz bilezik modelleri?

 

 

Ürünlere tıklayarak İşçiliksiz bilezik modellerimize ulaşabilirsiniz. Zerince Kuyumculuk olarak en uygun fiyatlı ürünleri sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Size modellerde sunduğumuz 22 Ayar işçiliksiz bilezikler alırken de satarken de has altın miktarından minimal düzeyde fiyat farkı eklenen ürünlerdir. Değer kaybetmeyen bilezik modelleri arıyorsanız ilk tercihiniz ajda bilezik ve düz bilezik olacaktır.

Sizlere yatırımlarınız için yardımcı olmaya çalıştık. Faydalı olduğunu umuyoruz.

Zerince Kuyumculuk olarak her zaman hizmetinizdeyiz.

 

Sigortalı Kargo Güvenli Alışveriş Deneyimli Ekip Maksimum Güvence